Megújuló Fűtés

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Kalkulator a megujulo enregia hatekonysagaval kapcsolatban.
megujulo futes

Kalkulátorok

Kalkulator a megujulo enregia hatekonysagaval kapcsolatban.

Megújuló Fűtés

Napkollektor, napelem, hőszivattyú, biomassza fűtés, hőszigetelés és minden a megújuló energiákról. Faragja le fűtési és energiafelhasználási költségeit, optimalizálja lakása fűtési rendszerét.

Friss topikok

Ismerjük meg a síkkollektort

2012.02.04. 00:46 | megujulofutes | Szólj hozzá!

Címkék: napkollektor síkkollektor

A síkkolektor haszna abban rejlik, hogy a napsugárzást nagy hatékonysággal elnyelve hőenergiát állít elő nagy hatásfokkal. Az abszorbert (a fémlemezt, ahol ez a folyamat végbemegy) a jobb fényelnyelő képesség érdekében egy speciális bevonattal látják el. A modern, szelektív bevonatok többrétegűek, s megakadályozzák a visszaverődést. Ez a bevonat különböző válogatott fémek púdernél is finomabbra őrölt porából készül. Általában három réteget alkalmaznak. Az egyes rétegeket változó szemcsenagyság szerint hordják fel a fémlemezre vákuum alatt, így a tapadás és az eloszlás tökéletes. Ha pl. mikroszkóp alatt vizsgáljuk meg az ilyen bevonatokat, azt látjuk, mintha egy sűrű erdő felett repülnénk. Ágas-bogas felület, mely kiválóan elnyeli a fényt, de nem engedi a visszaverődést.

Az abszorberlemez hátoldalára vékony csőhálózatot forrasztanak. Ebben áramlik a hő továbbító folyadék, mely elszállítja a kollektorban termelt hőt a víztartályba. A folyadékot a téli időszak miatt fagymentessé kell tenni, ezért fagyálló koncentrátumot kevernek össze a vízzel. A napjainkban használatos propilénglikol nem mérgező és jól ellenáll a magas hőmérsékleti ingadozásoknak is. A kollektorban az abszorberlemez alatt hőszigetelést helyeznek el, amely megakadályozza a megtermelt hő elvesztését. A napkollektort felülről egy speciális, biztonsági üveg védi, amely igen rugalmas, fémben szegény edzett üveg és nagy a fényáteresztő képessége. A kollektor teste, kerete a beépítés módjától függően lehet fa, vagy alumínium. A beszereléshez a különböző tetőfajtákhoz való készleteket alkalmaznak, melyek biztonsággal rögzítik a napkollektorokat minden időjárási körülmény esetén.

A jó minőségű síkkollektorok rendkívül sokáig működnek. A gyártók 20-30 év közé teszik a garantált élettartamot, ám Ausztriában sűrűn láthatunk 30-40 éves működő példányokat is. Ebből fakad a síkkollektoros rendszerek további előnye, mégpedig az ilyen rendszerek letisztult, problémamentes működése. Az elmúlt évtizedekben ugyanis bőven volt idő a kezdeti „gyermekbetegségek” leküzdésére, így elmondható, hogy a ma kapható, hagyományos, síkkollektoros rendszerek valóban kifogástalanul működnek, minden időjárási körülmény esetében hozzák a tőlük elvárható teljesítményt. Kalkuláljon saját családi házára, intézményre, mennyit tud megtakarítani az évek során!

Hasonló cikkek: Legolcsóbb a megújuló Megtérül-e?

A bejegyzés trackback címe:

https://megujulofutes.blog.hu/api/trackback/id/tr1004061460

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása